مردم ایران از خودرو جک جی 5 به عنوان یکی از محبوب‌ترین سدان‌های چینی یاد می‌کنند. پیشرانه قدرتمند این جک اتوماتیک، 1.8 لیتر بوده و مطابق استانداردها باید روغن آن را به طور منظم بررسی و تعویض کرد. کارایی و راندمان تمام سیستم خودرو به این کار بستگی دارد. باید توجه داشت که این قطعه نیز ممکن است مانند سایر قطعات دچار خرابی شده و به تعمیر نیاز داشته باشد. ما در وب سایت گیربکس سان سعی کرده‌ایم تا آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک این قطعه را در اختیار شما قرار دهیم.

همچنین بخوانید: تعمیر گیربکس اتوماتیک جک S5

درون جک J5

جدول مشخصات فنی جک J5

نوع موتور:

4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور:

1834 سی سی

حداکثر سرعت:

212 کیلومتر در ساعت

گیربکس:

4 دنده اتوماتیک

حداکثر قدرت:

140 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور:

165 نیوتن متر در 5000 دور در دقیقه

وزن:

1355 کیلوگرم

اگر گیربکس اتوماتیک خودرو شما دچار مشکل شده است یا نیاز به تعمیر دارد، با تیم حرفه ای مجموعه ما در تماس باشید.

تماس با متخخصین گیربکس سان:

گیربکس سان، همیشه در کنار شما تا مطمئن سفر کنید…

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک جک J5

دلایل و عوامل بسیاری در تقه زدن گیربکس‌های اتوماتیک نقش دارند. این مشکل به طور معمول در مشکلات برقی خودرو ریشه دارد. از دیگر دلایل این امر می‌توان به متعادل نبودن فشار روغن به خاطر خرابی ساعت گیربکس اشاره کرد. در برخی موارد نیز دیده شده که پارگی دسته موتورهای گیربکس باعث این مشکل باشد.

تعمیر گیربکس جک جی 5

تعمیر کند بودن گیربکس جک جی 5

ممکن است بعد از مدتی کار کردن با گیربکس جک جی 5، متوجه کند بودن غیرعادی آن شوید. برای رفع این مشکل می‌توانید آپدیت جدید گیربکس را نصب کرده یا خودرو خود را ریمپ نمایید.

چگونه عمر گیربکس جک J5 را افزایش دهیم؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. این مسئله برای خودروها هم صدق می‌کند؛ بنابراین بهتر است تا با رسیدگی‌ها و رعایت برخی نکات که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، عمر گیربکس جک J5 را افزایش داده و از خرابی آن جلوگیری نمایید.

 • سرویس‌های دوره‌ای، خط مقدم شما در جلوگیری از خرابی جک جی 5 هستند. توصیه می‌کنیم که حداقل سالی یک بار خودرو را به تعمیرگاه برده و وضعیت این قطعه را بررسی نمایید. سطح، رنگ و بوی روغن از جمله فاکتورهایی هستند که به شما در مورد خرابی جک جی 5 هشدار خواهند داد.
 • روغنی متناسب با گیربکس جک جی 5 خریداری کرده و برای این کار از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید. برای تعویض روغن به تعمیرگاهی معتبر و مطمئن بروید تا از روغنی نامرغوب برای خودرو شما استفاده نکنند.
 • به خودروهای دنده اتوماتیک جک j5  فشار وارد نکرده و از آن‌ها به عنوان یدک‌کش استفاده نکنید؛ چرا که این کار می‌تواند به قطعات داخلی گیربکس جک جی 5 آسیب بزند.
 • در صورتی که پدال گاز را به صورت نامظم و زیاد فشار می‌دهید، خوب است بدانید که با این کار به گیربکس ضربه وارد کرده و عمرش را کاهش خواهید داد.
 • برنامه رایانه‌ای گیربکس خود را به صورت هر دو سال یک بار، بروزرسانی نمایید.
 • هرگز موتورشویی نکنید؛ چرا که مجموعه سنسورها و مدار‌‌‌‌های الکترونیکی گیربکس از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار بوده و با این کار آسیب می‌بینند.
تعمیر گیربکس اتوماتیک جک J5

چرا در گیربکس اتوماتیک جک J5 دنده ناگهان خلاص میشود؟

در ادامه به فهرستی از دلایل خلاص کردن ناگهانی دنده در گیربکس‌های اتومات خواهیم پرداخت:

 • بریدن دنده اویل پمپ
 • خراب شدن توربین
 • هرز شدن پلوس
 • خالی بودن گیربکس از روغن
 • معیوب شدن چرخ دنده‌های داخلی گیربکس

علت گیر کردن دنده جک J5 در حالت پارک از چیست؟

در برخی مواقع دیده شده که دنده در حالت پارک گیر می‌کند. از جمله دلایل این امر می‌توان به فهرست زیر اشاره کرد:

 • نبود برق در سیستم پارک یا خالی بودن باطری خودرو
 • خرابی استاپ زیر پدال ترمز
 • شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس
 • خرابی در سلکتور گیربکس
تعمیر گیربکس اتوماتیک جک جی 5

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با تعمیر گیربکس جک J5 در اختیار شما قرار بگیرد. در صورتی که با گیربکس اتومات خودرو خود به مشکل برخورده‌اید، می‌توانید روی کارشناسان باتجربه تیم گیربکس سان، حساب باز کنید. تعمیر گیربکس اتومات خود را به ما سپرده و دیگر هیچ نگرانی نداشته باشید. در صورت بروز هر گونه پرسش قادر هستید تا از بخش تماس با ما ، با تیم حرفه‌ای گیربکس سان در ارتباط باشید.