گیربکس اتوماتیک یکی از قطعات مهم اتومبیل است. به‌طورکلی گيربكس‌ها در دونوع گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی وجود دارند که امروزه در اکثر ماشین‌های جدید، از گیربکس اتوماتیک استفاده می‌شود. گیربکس اتوماتیک، در واقع نیاز به کلاچ را در ماشین از بین می‌برد. به عبارتی دیگر در حین رانندگی نیاز مداوم به کلاچ گرفتن یا دنده جابجا کردن نیست. این گیربکس حالتی به‌نام Drive دارد که با قرار دادن در این حالت، خودرو در هنگام حرکت با توجه به دور موتور دنده را کم و زیاد می‌کند و این رانندگی را بسیار آسان‌تر کرده و خستگی ناشی از کلاچ گرفتن را همراه ندارد. قاعدتا تعمیر گیربکس اتوماتیک نیز عملی تخصصی است و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود.

در این مطلب از سایت گیربکس سان قصد داریم برای شما، دلایل خرابی و تعمیر گیربکس اتوماتیک mvm x33 که یکی از محصولات شرکت مدیران خودرو است را بررسی کنیم پس تا پایان با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x22

داشبورد mvm x33

جدول مشخصات فنی mvm x33

نوع موتور

4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور

2 لیتر

حداکثر سرعت

175 کیلومتر در ساعت

گیربکس

CVT

حداکثر قدرت

139 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

180 نیوتن متر در 4300 دور در دقیقه

وزن

1455 کیلوگرم

اگر گیربکس اتوماتیک خودرو شما دچار مشکل شده است یا نیاز به تعمیر دارد، با تیم حرفه ای مجموعه ما در تماس باشید.

تماس با متخخصین گیربکس سان:

گیربکس سان، همیشه در کنار شما تا مطمئن سفر کنید…

گیربکس ام وی ام x33

قبل از اینکه به بررسی گیربکس mvm x33 بپردازیم، قصد داریم ابتدا یک معرفی کلی از خودروی mvm x33 برای شما ارائه کنیم.

ام وی ام x33 یکی از محبوب‌ترین ماشین‌های اتوماتیک است که با نام چری تیگو هم معروف است. این خودرو در سه نسل تولید و به بازار کشور عرضه شده است. از مهم‌ترین مشخصات این خودرو، گیربکس اتوماتیک است که سبب شده تا برای رانندگی درون شهر، مناسب‌تر باشد و همچنین نوع گیربکس این خودرو سبب شده تا در مصرف سوخت نسبت به نسل قبلی تا 20 درصد صرفه‌جویی داشته باشد.

گیربکس بکار رفته در ام وی ام x33 از نوع cvt است. این گیربکس سبب می‌شود تا زمانی که دنده به‌شکل خودکار عوض می‌شود، بتواند ضرایب دنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاذب در سرعت‌های بالا را، تشخیص داده و با تعویض به‌موقع دنده، یک تجربه رانندگی خوب را ارائه کند. از دیگر خصوصیات گیربکس اتوماتیک mvm x33 این است که قطعات کمی نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک یا جعبه دنده‌های معمولی دارند و این قابلیت را دارند تا شتاب را با نیروی موتور تنظیم کرده و به چرخ‌ها منتقل کنند.

امروزه استفاده از گیربکس اتوماتیک در تمام خودروها مرسوم شده و استفاده از این گیربکس در خودرویmvm x33  سبب شده تا تعویض دنده به نرمی صورت بگیرد.

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک mvm x33

یکی از مشکلاتی که اکثر صاحبان ام وی ام x33 با آن روبرو هستند، خرابی گیربکس این خودرو است. در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک mvm x33  را با هم بررسی کنیم.

 • خرابی گیربکس ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد که باتوجه به قطعات فراوان تشکیل دهنده آن، یک امر عادی تلقی می‌شود و ممکن است هر یک از قطعات آن خراب شده و سبب خرابی گیربکس شوند. از جمله دلایل خرابی گیربکس مواردی است که در ادامه ذکر خواهيم کرد.
 • شما باید زمانی اقدام به تعویض حالت به Drive یا دنده عقب نمایید، که ماشین در حالت توقف کامل قرار داشته باشد. یکی از عواملی که سبب خرابی گیربکس اتوماتیک می‌شود، این است که در حین حرکت حالت دنده را تغییر دهید که این کار باعث آسیب جدی به گیربکس اتومبیل می‌شود. تغییر حالت در هنگامی که خودرو حرکت می‌کند، ممکن است سبب خرد شدن چرخ دنده‌های درون گیربکس و آسیب به سیستم انتقال قدرت و سیستم تعلیق شود.
 • علت بعدی که سبب خرابی گیربکس می‌شود حمل بار زیاد با خودرو است. این به این معنی است که هر خودرو توان تحمل وزنی مشخص را دارد و اگر این وزن از میزان استاندارد خود فراتر برود، فشار زیادی بر گیربکس وارد می‌شود و سبب گرم شدن بیش‌از حد آن و در نهایت خراب شدن ان می‌شود.
 • علت بعدی که تاثیر زیادی بر خرابی گیربکسدارد، میزان روغن آن است. شما همیشه باید اطمينان داشته باشید که میزان روغن گیربکس کافی است در غیر این‌صورتدنده‌هایی که در قسمت سیستم انتقال قدرت وجود دارند به اندازه کافی، روغن‌کاری نمی‌شوند و همین سبب بهم ساییده شدن و خرد شدن چرخ‌دنده‌ها می‌شود؛ همچنین باید مطمئن شوید گیربکس نشتی ندارد و در فواصل زمانی کم آن را چک نمایید. توجه کنید از روغن گیربکس مناسب استفاده کنید زیرا روغن گیربکس‌های مختلفی با غلظت و مواد مخلوط وجود دارند که اگر از نوع مناسب استفاده نشود ممکن گیربکس به‌ خوبی روغن‌کاری نشود یا نتواند عمل خنک کنندگی را به‌درستی انجام دهد.
 • به‌طور کلی بهتر است بدانید عوامل زیادی در خرابی گیربکس ممکن است تاثیر داشته باشند ولی یکی از راه‌هایی که می‌توانید طول عمر گیربکسرا افزایش دهید و از خرابی آن تا حد زیادی پیشگیری کنید، این است که در هنگام شتاب‌گیری و ترمز کردن، عجله نکنید و به خودرو فشار وارد نکنید.

نشانه‌های خرابی گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33

گیربکس اتومبیل قبل از خراب شدن، نشانه‌هایی دارد که بی‌توجهی به این نشانه‌ها، ممکن است سبب خرابی گیربکس و حتی دیگر قطعات خودرو شود. در ادامه با گیربکس سان همراه باشید تا نشانه‌های خرابی گیربکس را نام برده و با آن آشنا شویم.

 • احساس لرزش در جعبه دنده: اگر حین تعویض دنده، اینکار به نرمی انجام نمی‌شود و لرزش یا ضربه حس می‌شود باید گیربکس را چک کرد.
 • شنیدن صدای کوبش یا وزوز در دنده خلاص: ممکن است در زیر خودرو صدای ناله یا وزوز شنیده شود که ممکن است به‌دلیل مشکل در روغن گیربکس باشد.
 • احساس بوی سوختگی: یکی از نشانه‌های خرابی گیربکس، بوی سوختگی است که ممکن است به دلیل گرم شدن بیش از حد گیربکس و گرم شدن روغن، رخ دهد.
 • نشتی روغن گیربکس: اگر با مایع قرمز رنگ یا نارنجی تیره در کف زمین درجایی که خودرو قرار دارد، مواجه شدید، باید بدانید که ممکن است گیربکس دچار نشتی شده باشد و در نتیجه علائم کمبود روغن را بروز دهد.
 • روشن شدن چراغ هشدار موتور: چراغ هشدار موتور ممکن است به دلایل مختلفی روشن شود ولی یکی از این دلایل ممکن است مشکل در گیربکس باشد.
 • درگیر نشدن یا تاخیر در عملکرد گیربکس: یکی دیگر از علائم خراب بودن گیربکس، تاخیر در عملکرد آن یا درگیر نشدن در حالت حرکت یا دنده عقب است که ممکن است در اثر کثیف یا رقیق شدن روغن گیربکس، رخ داده باشد و باید به‌سرعت پیگیری شود.
گیربکس mvm x33

تعمیر گیربکس اتومات ام وی ام x33

به‌طور کلی باید بگوییم که تعمیر گیربکس خودرو، به خصوص گيربكس‌های اتوماتیک، کاری است که نیاز به دانش و تخصص و همچنین مهارت فنی بالایی دارد. در گيربكس‌های اتوماتیک، حساسیت کار بیشتر می‌شود و تعمیر گیربکس باید توسط تعمیرکار معتبر انجام شود.

بهتر است بدانید تعمیرکار گیربکس با تعویض‌کار تفاوت‌های بسیاری دارد و گاهی گیربکس شما قابل تعمیر است فقط باید چند قطعه از آن تعویض شود، ولی تعویض‌کار به‌طور کامل گیربکس را عوض می‌کند که این کار هزینه‌های زیادی هم درپی دارد. پس به این نکته هم توجه داشته باشید.

سخن پایانی

گیربکس اتوماتیک از نوع cvt از پیشرفته‌ترین و بهترین گیربکس‌هایی است که در خودروی ام وی ام x33 استفاده شده است و به رانندگي راحت‌تر کمک می‌کند. دلایل زیادی برای خرابی گیربکس وجود دارند که باتوجه به آن‌ها، می‌توان از خرابی گیربکس و هزینه‌های ناشی از آن جلوگیری کرد. امیدواریم از خواندن این مطلب از سایت گیربکس سان ، لذت برده باشید و توانسته باشید راهنمایی‌های خوبی دریافت کنید.

2 دیدگاه در “تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33

 1. alireza گفت:

  صفر تا صد تعمیر گیربکس اتومات ام وی ام x33 چقدر طول میکشه و چقدر در میاد؟

  1. manager.f گفت:

   سلام وقتتون بخیر دوست عزیز لطفا جهت مشاوره و اطلاع از قیمت ها با شماره های زیر در ارتباط باشید :
   09198596064 – 09198565594
   واتس اپ : 09198596064

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *