گیربکس یکی از قطعات اصلی و مهم خودرو است. این قطعه اهمیت زیادی دارد؛ زیرا در صورت ایجاد اشکال در آن، سایر قطعات خودرو نیز به تدریج دچار آسیب می‌شوند. در نتیجه توصیه می‌شود به محض به وجود آمدن مشکل در گیربکس خودرو، سریعاً جهت تعمیر آن اقدام نمایید. تعمیر به موقع گیربکس علاوه بر اینکه مانع گسترش آسیب در تمامی قطعات خودرو می‌شود، هزینه بالای تعویض و خرید گیربکس جدید را نیز از سر راهتان برمی‌دارد.

علاوه بر اقدام به موقع، مراجعه به تعمیرکار مجرب و حرفه‌ای نیز نکته­ای است که باید به آن توجه شود. در صورتی که تعمیر گیربکس ماشین شما توسط فردی غیرحرفه‌ای انجام شود، احتمال ایجاد مشکل بیشتر و خرابی کامل گیربکس وجود دارد. از دیگر دلایل مراجعه به تعمیرکار حرفه‌ای می‌توان به ساختار نسبتاً پیچیده گیربکس‌های اتوماتیک اشاره کرد.

همچنین بخوانید: تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷

بعد از خراب شدن و آسیب دیدن گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ اولین سؤالی که برای مالکان خودرو پیش می‌آید، میزان هزینه‌ی تعمیر گیربکس اتوماتیک است. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که هزینه تعمیر گیربکس یک مسأله نسبی بوده و پاسخ قطعی برای آن وجود ندارد. هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که در تعیین هزینه گیربکس تأثیر دارد می‌توان به میزان آسیب دیدگی گیربکس اشاره کرد. به طور مثال اگر بلافاصله پس از تشخیص مشکل برای رفع آن اقدام شود، به دلیل زمان و زحمت کمتری که صرف تعمیر این کار می‌شود، هزینه آن نیز کمتر از حالتی که تعمیر گیربکس ساعت‌ها طول بکشد و زحمت زیادی برای تعمیر کار داشته باشد خواهد بود.

پژو 207

اهمیت چگونگی تعمیر گیربکس خودرو

در مقدمه مقاله به اهمیت بالای گیربکس و تأثیر زیاد آن در سایر قطعات خودرو اشاره کردیم. همچنین با ذکر پیچیدگی ساختار گیربکس سعی کردیم اهمیت مراجعه به تعمیرکار حرفه‌ای را یادآور شویم. در نتیجه باید به این نکته توجه داشته باشید که گیربکس لاستیک ماشین نیست که تعمیر آن نیاز به مهارت خاصی داشته باشد. چنانچه به منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه، از مراجعه به تعمیرکار حرفه‌ای سرباز می‌زنید و قصد دارید گیربکس خودرو را خودتان تعمیر کنید، سخت در اشتباه هستید.

تعمیر گیربکس توسط یک فرد غیرحرفه‌ای نه تنها باعث تعمیر زودتر آن نمی‌شود؛ بلکه به دلیل تعمیر ناقص در زمان‌های مختلف، خودروی شما را با مشکل مواجه می‌کند. همچنین در صورت کامل تعمیر نشدن گیربکس پس از مدتی به دلیل خرابی کامل آن مجبور به تعویض و خرید گیربکس جدید می‌شوید. به یاد داشته باشید که گیربکس یک قطعه تقریباً گران بوده و تعویض آن هزینه‌ی زیادی را برایتان به دنبال خواهد داشت. در نتیجه به صورت جدی توصیه می‌شود که کار تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ را به یک تعمیرکار بسپارید و خودتان برای تعمیر آن دست به کار نشوید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان سرویس دوره ای و تعویض روغن موتور پژو 207 باید در نظر داشته باشید از دستگاه ساکشن موجود در تعویض روغنی ها برای تخلیه روغن استفاده نکنید! چرا که با استفاده از این کار تمامی ضایعات روغن سوخته و رسوبات موجود در گیربکس به داخل فیلتر روغن می روند و آن را کیپ می کنند.

برای تخلیه کامل روغن و تعویض مجدد آن باید از دستگاه های مخصوصی استفاده کرد که این کار را به خوبی انجام می دهند و تعمیرگاه گیربکس سان نیز این دستگاه را برای تعویض روغن خودروهایی که گیربکس اتوماتیک AL4 دارند (مانند پژو 207) استفاده می کند. نکته دیگری که اهمیت فراوانی دارد تعویض قطعات مصرفی گیربکس اتوماتیک مانند باند ترمزی، شیر برقی و … بعد از طی مسافت مشخصی می باشد. عدم تعویض به موقع این قطعات آسیب های فراوانی را به گیربکس خودرو وارد می کند.

داخل پژو ۲۰۷

علت خطای گیربکس 207

بارزترین مشکلی که در گیربکس اتوماتیک AL4 پژو در مدل‌های 206 و 207 رخ می‌دهد، این است که در TCU خطای تنظیم فشار ایجاد می‌شود و این مشکل به‌گونه‌ای است که بسیاری از تعمیرکاران درزمان عیب‌یابی آن را ناشی از خطای شیرهای هیدرولیکی گیربکس می‌دانند. بنابراین زمانی که در گیربکس‌ اتوماتیک خانواده پژو یا همان AL4 فرار روغن به‌وجود آید یا  فشار روغن افت کند، چنین خطایی ( خطای گیربکس 207 ) در TCU پدیدار می‌شود و درعملکرد گیربکس نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

به نقل از سایت : اخبار خودرو

جدول مشخصات فنی پژو پارس

موتور

4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور

1587 سی سی

حداکثر سرعت

190 کیلومتر در ساعت

گیربکس

4 دنده اتوماتیک

حداکثر قدرت

105 اسب بخار در 5800 دور بر دقيقه

حداکثر گشتاور

142 نيوتن متر در 4000 دور بر دقيقه

شتاب 0 تا 100

12.6 ثانیه

ویدیو معرفی و بررسی خودروری جدید پژو 207 MC توسط سایت Car.ir

اگر گیربکس اتوماتیک خودرو شما دچار مشکل شده است یا نیاز به تعمیر دارد، با تیم حرفه ای مجموعه ما در تماس باشید.

تماس با متخخصین گیربکس سان:

گیربکس سان، همیشه در کنار شما تا مطمئن سفر کنید…

رایج‌ترین مشکلات گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷

در این بخش از مقاله به شرح مشکلاتی خواهیم پرداخت که معمولاً برای گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ پیش می‌آید. با آگاهی از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ می‌توانید از اقداماتی که ممکن است منجر به پیش آمدن این مشکلات شود جلوگیری کنید. از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقه زدن یکی از مشکلاتی است که معمولاً برای گیربکس اتوماتیک خودرو ۲۰۷ پیش می‌آید. گیربکس زمانی با این مشکل مواجه می‌شود که فشار روغن آن استاندارد نباشد. این مشکل معمولاً به دلیل پاره شدن دسته‌های موتور گیربکس اتفاق می‌افتد.
 • بریدن دنده اویل پمپ، خراب شدن توربین، هرز شدن پلوس، خالی بودن گیربکس از روغن و معیوب بودن چرخ دنده‌های داخل گیربکس از جمله مشکلاتی هستند که در صورت عدم رسیدگی به آن‌ها ممکن است گیربکس اتوماتیک خلاص شود.
 • یکی از ویژگی‌های مثبت خودرو پژو ۲۰۷ سرعت بالای تعویض دنده در آن است. در صورتی که هنگام رانندگی، تعویض دنده با تأخیر انجام شود، احتمال نشتی روغن گیربکس وجود دارد. نشتی روغن گیربکس یکی از مشکلات رایج این قطعه است.
 • اگر احساس می‌کنید قدرت ماشین شما کاهش یافته، بد نیست وضعیت روغن گیربکس خودرو را مورد بررسی قرار دهید. کاهش قدرت ماشین از مشکلاتی است که به دلیل کم شدن سطح و نشتی روغن گیربکس اتوماتیک پیش می‌آید. برای جلوگیری از این مشکل به طور منظم وضعیت روغن گیربکس خودرو را بررسی کنید.
 • اگر خودرو در حالت خلاص سروصدای غیر عادی داشته باشد، مطمئناً گیربکس خودرو دچار مشکل شده است. این مشکل معمولاً بر اثر کثیف شدن روغن گیربکس و کاهش سطح آن اتفاق می‌افتد.
 • اگر خودروی شما دچار مشکل نشتی شده، بهتر است هرچه زودتر جهت معاینه گیربکس ماشین به مراکز تعمیر خودرو مراجعه کنید. چنانچه در تعمیر نشتی روغن گیربکس تعلل کنید، به زودی این مشکل آسیب جدی به گیربکس خودرو شما وارد خواهد کرد.
 • روغن گیربکس در حالت عادی بوی نامطبوعی ندارد. در صورتی که احساس می‌کنید پس از روشن شدن خودرو بوی روغن سوخته از آن بلند می‌شود، جهت معاینه گیربکس خودرو به مراکز تعمیر خودرو مراجعه کنید. بوی سوختگی زمانی از ماشین بلند می‌شود که روغن گیربکس بیش از حد گرم شده باشد. این پیشامد از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷ است. چنانچه برای رفع این مشکل اقدام نکنید، گیربکس خودرو شما به تدریج دچار آسیب‌های جبران ناپذیری می‌شود.

 • یکی از مشکلات جدی و خطرناکی که در صورت آسیب دیدن گیربکس ایجاد می‌شود، تعویض خود به خود دنده‌ها است. جدا توصیه می‌شود در صورتی که خودرو شما به صورت اتوماتیک به حالت دنده خلاص درمی‌آید سریعاً برای رفع حل مشکل گیربکس خودرو اقدام کنید.

 • یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت پژو ۲۰۷ روان عمل کردن دنده در هنگام تعویض است. وجود این ویژگی در پژو ۲۰۷ با احساس ضربه، لرزش و لغزش در این خودرو هنگام تعویض دنده مغایرت دارد. در صورتی که خودرو شما هنگام تعویض دنده با مشکلات ذکر شده مواجه می‌شود، مطمئناً گیربکس خودرو شما آسیب دیده است. اقدام سریعتر برای رفع این مشکل از ایجاد مشکلات جدی‌تر پیشگیری خواهد کرد.

 • در صورتی که گیربکس خودرو هنگام حرکت به اصطلاح زوزه می‌کشد، دچار مشکل شده است.

 • لرزش خودرو هنگام حرکت از مشکلاتی است که به دلیل آسیب دیدن گیربکس به وجود می‌آید.

پژو 207
پژو 207

سخن پایانی

در این مقاله قبل از هرچیز و بیشتر از همه، درباره اهمیت گیربکس در خودرو و جدی گرفتن مشکلات آن صحبت کردیم. چنانچه توصیه‌های این مقاله را جدی بگیرید و برای تعمیر گیربکس خودرو سریعاً اقدام نمایید، مشکل شما راحت‌تر، در زمان کوتاه و با هزینه کمتری رفع خواهد شد. با این وجود اگر به هر دلیل مشکل گیربکس شما به مرحله حادی رسیده است و چاره‌ای جز تعویض آن ندارید، پیشنهادات مربوط به خرید گیربکس را عملی کنید. همان قدر که توجه به تعمیر گیربکس مهم است، خرید گیربکس با کیفیت نیز اهمیت دارد. سعی کنید خرید گیربکس اتوماتیک را از مرکز معتبری انجام دهید. به منظور عملی کردن این پیشنهاد می‌توانید برای خرید گیربکس اتوماتیک به سایت gearboxsun.com مراجعه کنید. با خرید گیربکس از این سایت نگران کیفیت و اورجینال بودن محصول خریداری شده نباشید.

سوالات متداول

دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد که می توان گفت ایرادات برقی، تنظیم نبودن فشار روغن گیربکس، خرابی و پارگی دسته موتور از مهم ترین آنها هستند.

معمولا هر 20000 تا 45000 کیلومتر باید نسبت به تعویض روغن و سرویس دوره ای گیربکس اقدام نمود.

خرابی در دسته موتور،  بکسواد کردن (هرز چرخیدن) صفحه کلاچ‌ها، خرابی پلوس می تواند از دلایل لرزش خودرو باشد.

8 دیدگاه در “تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۷

 1. Mohammad Ali گفت:

  سلام
  ممکنه گیربکس اتوماتیک پژو 207 آب روغن قاطی کنه؟؟

  1. manager.kh گفت:

   سلام دوست عزیز. بله ممکنه!
   تو گیربکس اتوماتیک پژو 207 ممکنه رادیات های خنک کننده گیربکس دچار پوسیدگی یا نشتی از اورینگی، واشرها یا پره‌ها بشه و آب وارد گیربکس بشه.
   توی تموم خودروهای با گیربکس al4 مثل پژو 207 اورینگ دسته سیم ساعتی گیربکس اکثرا احتمال نشتی وجود داره.

 2. سعیدیان گفت:

  خسته نباشید شما خطای گیربکس 207 رو هم میتونید برطرف کنید؟

  1. manager.f گفت:

   سلام بله دوست عزیز لطفا جهت ارتباط با کارشناسان ما با شماره های زیر در ارتباط باشید :
   09198596064 – 09198565594
   واتس اپ : 09198596064

 3. nader گفت:

  من دیروز میخواستم روغن ماشینم و عوض کنم .تو تعویض روغنی از دستگاه ساکشن استفاده کردن ولی الان احساس میکنم ماشینم درست کار نمی کنه.علتش چیه؟

  1. manager.p گفت:

   سلام دوست عزیز.
   در نظر داشته باشید به هیچ عنوان از دستگاه ساکشن موجود در تعویض روغنی ها برای تخلیه روغن استفاده نکنید! چرا که با استفاده از این کار تمامی ضایعات روغن سوخته و رسوبات موجود در گیربکس به داخل فیلتر روغن می روند و آن را کیپ می کنند.

 4. موسوی گفت:

  سلام میشه بگید از علائم افت فشار روغن گیربکس 207 چیه؟

  1. manager.p گفت:

   سلام دوست عزیز.
   تعویض دنده لغزشی، گرم شدن بیش از حد گیربکس ، تاخیر در تعویض دنده، تعویض دنده نامنظم، عدم تعویض دنده و چراغ های هشدار داشبورد می تونه جزء علائم کمبود روغن گیربکس باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *