همان‌طور که می‌دانید هر خودرویی یک سری اجزای مهم دارد که در خودرو نقشی اساسی و مهم دارند. یکی از این اجزای مهم خودرو، گیربکس است که وظیفه افزایش یا کاهش خودرو را بر عهده دارد. ممکن است گیربکس خودروی شما گاهی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد؛ ما در این مطلب قصد داریم در مورد تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام MVM صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید. 

معرفی شرکت ام وی ام MVM

مدیران خودرو نماینده شرکت چینی چری در ایران است که از سال 1381 نسبت به واردات ماشین، قطعات و در ادامه مونتاژ محصولات ام وی ام در منطقه‌ای مخصوص از ارگ جدید شهر بم اقدام کرده است. محصولات چینی به دلیل قیمت پایین در رقابت با سایر ماشین‌های خارجی موجود در بازار ایران، موفق‌تر بوده و در نتیجه، آمار فروش بالایی هم دارند.

در چند سال اخیر، بیشتر فعالیت‌های MVM در زمینه مونتاژ، فروش و خدمات پس از فروش محصولات خود بوده و کمتر به فکر واردات آن است. مالکیت این کمپانی که بخش بزرگی از بازار ماشین ایران را به خود اختصاص داده، در حال حاضر به‌صورت مشترک برای کرمان موتور و چری چین است.

به نقل از خودرو45
 
تعمیر گیربکس اتوماتیک MVM

اگر گیربکس اتوماتیک خودرو شما دچار مشکل شده است یا نیاز به تعمیر دارد، با تیم حرفه ای مجموعه ما در تماس باشید.

تماس با متخخصین گیربکس سان:

گیربکس سان، همیشه در کنار شما تا مطمئن سفر کنید…

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس در واقع یک نوع سیستم انتقال قدرت است و همان‌طور که اشاره کردیم وظیفه تغییر سرعت (افزایش و کاهش) را بر عهده دارد که در قسمت زیرین کاپوت اتومبیل قرار گرفته است. امروزه در خودروهای جدید گیربکس اتوماتیک قرار دارند؛ چرا که باعث سهولت در رانندگی شده و سرعت چرخش چرخ‌ها را کنترل می‌کنند. در این نوع اتوماتیک از دنده‌ها نیازی نیست راننده مدام دنده را تعویض کند؛ چرا که دنده به صورت اتوماتیک نیروی لازم جهت به حرکت در آمدن خودرو را ایجاد خواهد کرد. این امر با بالا بردن نیروی گشتاور موتور و سرعت مورد نیاز صورت می‌گیرد.

گیربکس اتوماتیک تقریبا سیستم پیچیده‌‌تری نسبت به سایر جعبه دنده‌ها یا همان گیربکس دارد. به طور کلی گیربکس‌های اتوماتیک دنده‌ها را با توجه به میزان گاز تعویض می‌کنند و از این رو نیازی به مهارت زیادی از رانندگی نخواهید داشت. گیربکس‌های اتوماتیک در انواع مختلفی نظیر گیربکس‌های سیاره‌ای AT، گیربکس‌های AMT، گیربکس‌های CVT و گیربکس‌های DCT وجود دارند که در ادامه بیشتر درمورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

انواع گیربکس اتوماتیک ام وی ام MVM

خودروی ام وی ام در مدل‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شود و گیربکس این مدل‌ها نیز با هم متفاوت هستند. در ادامه شما را با انواع گیربکس اتوماتیک ام وی ام آشنا خواهیم کرد.

1.     گیربکس اتوماتیک AMT : در خودرو ام وی ام ۱۱۰ از ایم نوع گیربکس اتوماتیک استفاده شده است؛ AMT یا همان سیستم گیربکس دستی اتوماتیک توسط شرکت BMW به اجرا در آمده است. این نوع گیربکس‌ها در واقع همان نسخه پیشرفته گیربکس دستی به حساب می‌آیند و برای افرادی که قصد دارند گیربکس خودروی خود را از دستی به اتوماتیک تبدیل کنند، ATM گزینه‌ای مناسب و مقرون به صرفه برای آن‌ها خواهد بود.

2.     گیربکس اتوماتیک DCT: این نوع از گیربکس‌ها به دو صورت دستی و اتوماتیک عمل می‌کنند که ویژگی‌های هر دو نوع از این گیربکس‌ها را در بر دارند. این گیربکس‌ها در حین رانندگی بسیار راحت هستند و به آسانی دنده را تعویض می‌کنند.

3.     گیربکس اتوماتیک CVT: این نوع گیربکس‌ها به دلیل شتاب خوبی که دارند محبوب هستند. اجزای این گیربکس‌ها از تسمه‌های پلاستیکی یا فلزی، پولی خروجی یا متحرک و پولی ورودی و محرک تشکیل شده‌اند‌. این گیربکس سرعت را به صورت پیوسته منتقل می‌کند و از ایجاد شوک‌های ناگهانی به خودرو حین تعویض دنده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

(دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x22: تعمیر گیربکس ام وی ام x22 )

تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام MVM

تمام قطعات گیربکس ام وی ام به دلیلی حساسیت بالایی که دارند نیازمند مراقبت هستند. تعمیر گیربکس اتوماتیک به دلیل پیچیده‌تر بودن آن نسبت به گیربکس‌های دستی آسان نیست؛ چرا که در هنگام تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام باید گیربکس به طور کامل از خودرو خارج شود؛ از این رو تعمیر گیربکس اتوماتیک نیازمند مهارت و تخصص بالایی است که باید تنها توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود. برخی از مشکلات گیربکس بدین شرح است:

  • صداهای غیرطبیعی خودرو: صدای ناهنجار و غیرطبیعی از قسمت زیرین کاپوت خودرو مربوط به گیربکس است که معمولا به دلیل بروز مشکل در روغن گیربکس به وجود می‌آید و این نشان‌دهنده مشکل جدی در گیربکس خودرو است‌.
  • لرزش در گیربکس: گیربکس‌های اتوماتیک به صورت روان و نرم کار می‌کنند. چنانچه حین تعویض دنده‌ها در گیربکس لرزش احساس کردید، باید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در غیر این صورت می‌تواند مشکلات جدی‌تری را برای جعبه دنده به وجود آورد.
  • بوی سوختگی: حس کردن بوی سوختگی می‌تواند به دلیل نشت روغن یا کم بودن حجم آن در گیربکس به وجود آید؛ زیرا روغن به مقدار کافی به جعبه دنده نمی‌رسد و با این موضوع اجزای گیربکس خنک نمی‌شوند و در پی آن گرم شدن گیربکس بوی سوختگی ایجاد خواهد کرد‌.
  • کار نکردن کلاچ: درست کار نکردن کلاچ نیز یکی از علائم خرابی گیربکس است که برای رفع آن باید کلاچ را دوباره بررسی کنید.
  • لغزش چرخ دنده‌ها: لغزش در چرخ دنده‌ها که خطرناک است و موجب حادثه خواهد شد؛ پس این مورد نیز یکی از علائم خرابی گیربکس است و باید نسبت به آن اقدام کنید.
  • نداشتن قدرت کافی: زمانی که خودرو به درستی و بدون هیچ مشکلی کار می‌کند؛ اما قدرت لازم را ندارد که به دلیل داغ کردن گیربکس رخ می‌دهد.
تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام ایکس 33

(دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33: تعمیر گیربکس ام وی ام x33 )

بهترین تعمیرکار گیربکس ام وی ام MVM

تعمیرکاران زیادی برای تعمیر خودروها و اجزای حساس آن وجود دارند؛ اما تعمیر سیستمی مانند گیربکس اتوماتیک ام وی ام کار آسانی نبوده و نیازمند دانش و مهارتی لازم است. گیربکس‌های اتوماتیک سیستمی پیچیده دارند و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را عیب‌یابی و تعمیر کرد. بهترین تعمیرکار گیربکس ام وی ام باید بتواند به خوبی عیب‌یابی کند و مشکل گیربکس را به خوبی تشخیص دهد. گیربکس حساس است و هنگام تعمیر آن باید توجه داشت که به اجزای دیگر نیز آسیبی وارد نشود؛ پس یک تعمیرکار ماهر باید گیربکس را به درستی از ماشین جدا کرده و با تخصص و مهارت بالا به تعمیر آن بپردازد و به سایر قطعات خودرو آسیبی وارد نکند‌.

بهترین تعمیرکار گیربکس باید بهترین، با کیفیت‌ترین و بالاترین سطح خدمات را در زمان مناسب ارائه دهد. اگر به دنبال بهترین تعمیرکار برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام خود هستید، می‌توانید در سایت گیربکس سان جهت آشنایی بابهترین تعمیرکار گیربکس ام وی ام با کارشناسان و متخصصان مشورت کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x 33

سخن پایانی

به طور کلی می‌توان گفت که گیربکس‌های اتوماتیک نوعی گیربکس پیشرفته و جدید به شمار می‌روند که کار و رانندگی را برای ما راحت‌تر کرده‌اند. با این جعبه دنده اتوماتیک دیگر نیازی به تعویض مداوم دنده‌ها حین رانندگی نخواهید داشت.
تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای ام وی ام یک امر تخصصی است و سایتی مانند گیربکس اتوماتیک سان می‌توانند با تبحر و تخصص تیم ماهر خود خدماتی مقرون به صرفه را در این حوزه ارائه دهد.